Acest site este cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013

Prezentare echipament - 25 septembrie

Vă invităm la prezentarea unui echipament destinat studiului unor materiale polimerice (Testometric M350-5AT), joi 25-09-2014, orele 16.00, în sala H04 (Hala Facultății de de Inginerie) cu intrarea prin corpul D. Acțiunea este organizată în cadrul proiectului PERFORM (activitatea A4) destinată pregătirii interdisciplinare și multidisciplinare a membrilor grupului țintă.

Tema prezentării este: Aspecte privind determinarea comportamentului mecanic a unor materiale polimerice utilizând echipamentul universal de încercat la tracțiune Testometric M350-5AT. Membrii grupului țintă din domeniile socio-umaniste nu au obligativitatea participării la această acțiune.

Anunț doctoranzi

Doctoranzii sunt așteptați în zilele de 20 și 22 septembrie, în sala SB201, cu documentele personale aferente etapei II a celei de-a doua cereri de raportare, în conformitate cu programarea trimisa pe mail.

Acknowledgement

Toți doctoranzii POSDRU au obligația ca în toate articolele publicate, comunicări, postere, cărți, rapoarte, etc să menționeze suportul proiectului PERFORM la secțiunea Acknowledgements.

Sugerăm urmatoarea formulare, în care vă rugăm să inserați numele și prenumele Dumneavoastră: "The work of PRENUME NUME was supported by Project SOP HRD /159/1.5/S/138963 - PERFORM"

Seminar Academia Română - 18 septembrie

Joi, 18 septembrie 2014, ora 9:30 sunteți invitați să participați la seminarul:

Perspective de dezvoltare și priorități ale cercetării doctorale și postdoctorale din Universitatea "Dunărea de Jos" din Galați în acord cu Strategia UE pentru Regiunea Dunării.

Seminarul va avea loc în Sala Senatului.

Invitați:
Prof. Dr. Wolfram Mauser (Ludwig-Maximilians University, Munich),
Dr. Markus Muerth (Ludwig-Maximilians University, Munich),
Dr. Jakub Stibinger (Czech University of Life Sciences) si
Dr. Ilse Stubauer (University of Agricultural Sciences, Institute of Water Provision, Aquatic Ecology and Waste Management; Department of Hydrobiology, Vienna, Austria).
Dr. Mihaela Sima (Academia Română)
Dr. Diana Dogaru (Academia Română)
Dr. Marta Jurchescu (Academia Română)

Prezența este obligatorie.

Seminar tutorat CPD

În data de 18 septembrie 2014, ora 16, la FORINFO, va avea loc un seminar cu privire la activitatea desfășurată de echipa de tutorat, pe baza rapoartelor de tutorat depuse de CPD.

Prezența este obligatorie.

Programare raportare DRD - Etapa I

Doctoranzii sunt așteptați în zilele de 13 și 15 septembrie, în sala SB201, cu documentele personale aferente celei de-a doua cereri de raportare, în conformitate cu programarea trimisa pe mail.

Programare susținere drafturi rapoarte CPD - 26 septembrie

Sunteți invitați să luați parte la susținerea draft-urilor rapoartelor de cercetare ale cercetătorilor post-doctoranzi din grupul țintă al proiectului PERFORM, în sala FORINFO, în ziua de 26 septembrie, cu începere de la ora 16.00.

Nr.Crt.Numele şi PrenumeleData și ora
1. CONSTANTIN Daniel Vineri - 26 septembrie – ora 16.00
2. HORINCAR Vicentiu Vineri - 26 septembrie – ora 16.30
3. LUPOAE Paul Vineri - 26 septembrie – ora 17.00
4. ROMAN Igor Vineri - 26 septembrie – ora 17.30
4. ȘOPTICĂ Florin Vineri - 26 septembrie – ora 18.00

Programare susținere drafturi rapoarte CPD - 12 septembrie

Sunteți invitați să luați parte la susținerea draft-urilor rapoartelor de cercetare ale cercetătorilor post-doctoranzi din grupul țintă al proiectului PERFORM, în sala FORINFO, în ziua de 12 septembrie, cu începere de la ora 16.00.

Nr.Crt.Numele şi PrenumeleData și ora
1. BOCIOC Elena Vineri - 12 septembrie – ora 16.00
2. BRIA Vasile Vineri - 12 septembrie – ora 16.30
3. BUTUNOIU Dorin Vineri - 12 septembrie – ora 17.00
4. DĂNĂILĂ Eliza Vineri - 12 septembrie – ora 17.30

Programare raportare CPD - Etapa II

Cercetătorii CPD sunt așteptați în zilele de 10 și 11 septembrie, în sala SD401, cu documentele personale aferente celei de-a doua cereri de raportare, în conformitate cu programarea de mai jos:

Nr.Crt.Numele şi PrenumeleData și ora
1. BOCIOC Elena Miercuri - 10 septembrie – ora 09.00
2. BRIA Vasile Miercuri - 10 septembrie – ora 09.30
3. BURUIANĂ Cristian-Teodor Miercuri - 10 septembrie – ora 10.00
4. BUTUNOIU Dorin Miercuri - 10 septembrie – ora 10.30
5. CHIRIȚĂ Georgel Maricel Miercuri - 10 septembrie – ora 11.00
6. CHIȚESCU Carmen Lidia Miercuri - 10 septembrie – ora 11.30
7. CONSTANTIN Daniel Miercuri - 10 septembrie – ora 12.00
8. DĂNĂILĂ Eliza Miercuri - 10 septembrie – ora 12.30
9. GEORGESCU Constantin Miercuri - 10 septembrie – ora 13.00
10. GROPARU-SPIȚĂ (CHIFANE) Cristina Miercuri - 10 septembrie – ora 13.30
11. HORINCAR Vicentiu Joi - 11 septembrie – ora 09.00
12. LĂCĂTUȘ (CHIRIȚĂ) Mioara Joi - 11 septembrie – ora 09.30
13. LUPOAE Paul  Joi - 11 septembrie – ora 10.00
14. MISTREANU (MUNTEAN) Mihaela-Carmen  Joi - 11 septembrie – ora 10.30
15. CODRESCU (MOLDOVANU) Simona Joi - 11 septembrie – ora 11.00
16. NEGRUŢU (DRAGOMIR) Mariana Carmelia Joi - 11 septembrie – ora 11.30
17. PRAISLER Alexandru Joi - 11 septembrie – ora 12.00
18. ROMAN Igor Joi - 11 septembrie – ora 12.30
19. ȘOPTICĂ Florin Joi - 11 septembrie – ora 13.00
20. ŢOPA Maria Joi - 11 septembrie – ora 13.30

Sunteți rugați să respectați intervalele orare programate.